Menu Główne
powrót do strony głównej
mapa strony
ostatnio na stronie
o szkole
informacje
kampanie
sport
pomoc
Kontakt z SP nr 13
telefon/fax.
sekretariat
32 264-27-95
ds. uczniowskich
32 260-00-74
email
sp13@edu.
dabrowa-gornicza.pl
strona internetowa
www.zs2.dabrowa.pl
więcej informacji
kliknij tutaj
logo
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
menu główne\o szkole\świetlica szkolna
Świetlica szkolna
przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Bardzo ważnym miejscem pobytu ucznia w szkole jest świetlica. Codziennie przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu szkoła zapewnia uczniom opiekę w świetlicy. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców i uczniów świetlica czynna jest we wszystkie dni nauki szkolnej w godzinach od 6.30 do 17.00.


Informacje ogólne

Świetlica w Zespole Szkół nr 2 (Szkoła Podstawowa nr 13 im. Adama Piwowara, Gimnazjum nr 5 im. Legionów Polskich) to miejsce gdzie uczniowie nie tylko odpoczywają po lekcjach, ładują przysłowiowe akumulatory przed lekcjami, ale również aktywnie spędzają czas - rysują, malują, lepią, wycinają, kleją, tańczą, śpiewają, czytają, grają w gry planszowe, z klocków tworzą fantastyczne budowle, oglądają najpiękniejsze bajki oraz główkują i odrabiają prace domowe. Jednym słowem świetnie się bawią i nigdy się nie nudzą.

Obecnie w świetlicy pracuje trzech wykwalifikowanych nauczycieli-wychowawców pani mgr Beata Cieślik (kierownik świetlicy), pani mgr Aleksandra Kołodziej-Ryż, pani Zenona Karoń, którym pomagają w godzinach szczytu oraz podczas przerw obiadowych inni nauczyciele.

Świetlica dysponuje salą dobrze wyposażoną w sprzęt audio-wideo, sprzęt do zajęć rekreacyjnych, sportowych, zabawki i różnego rodzaju gry dydaktyczne. Na bieżąco staramy się wyposażać świetlicę w potrzebne materiały do zajęć, kupujemy kasety i płyty audio-wideo, zabawki i gry.


W bezpośrednim sąsiedztwie świetlicy mieści się "Radosna Szkoła" w której znajduje się sprzęt do zajęć ruchowych, duże miękkie klocki służące do zabaw konstrukcyjnych, zestawy dużych figur geometrycznych sprzyjające aktywności ruchowej i umożliwiające poznawanie różnych kształtów oraz sprzyjające zabawom w grupie.
Gdy tylko pogoda na to pozwala zajęcia prowadzimy na świeżym powietrzu w formie spacerów, zawodów, turniejów, gier i zabaw.
Świetlica szkolna w Zespole Szkół nr 2 ma szeroki dostęp do sali gimnastycznej, boiska "Orlik 2012", biblioteki oraz szkolnych pracowni przedmiotowych i wspólnie z nimi stanowi jednolity warsztat pracy dydaktyczno-wychowawczej.


Cele i zadania świetlicy szkolnej

zapewnienie wychowankom zorganizowanej opieki przed zajęciami lekcyjnymi i po nich,
organizowanie gier i zabaw ruchowych w pomieszczeniu i na powietrzu mających na celu prawidłowy rozwój fizyczny,
rozwijanie i uczenie samodzielności,
upowszechnianie i kształtowanie zasad kultury zdrowotnej, nawyków higieny i czystości,
kształtowanie postaw pożądanych społecznie,

Regulamin

Dzieci na terenie świetlicy obowiązuj określony regulamin, czyli zbiór zasad, których należy przestrzegać, by każdy w świetlicy czuł się komfortowo i bezpiecznie. Świetlica szkolna to dla wielu dzieci często ich drugi dom, gdzie spędzają każdego dnia wiele godzin. Wychowawcy dbają o to, by w świetlicy panowały warunki jak najlepszej opieki, sprzyjającej zarówno fizycznemu, psychicznemu, jak i społecznemu rozwojowi dziecka. Organizują zajęcia w taki sposób by dzieci nie tylko odpoczywały, ale też uczyły się, aktywnie działały i budowały pozytywne relacje z rówieśnikami.


Stołówka, obiady

Pomieszczenie stołówki znajduje się przy wejściu głównym szkoły oraz obok małej sali gimnastycznej. Na dwóch przerwach obiadowych dzieci mogą zjeść smaczne obiady. Na pierwszej przerwie obiadowej przychodzą dzieci z klas I-V szkoły podstawowej, natomiast na drugiej klasy VI SP oraz gimnazjum.

koszt jednego obiadu dla ucznia wynosi 3zł. i 50gr. (wpłaty za obiady prosimy uregulować do dnia 10 każdego miesiąca)
dzwonki szkolne


Fotorelacja -"Nasza świetlica jest otwarta na potrzeby środowiska lokalnego"

gry i zabawy edukacyjne inspirowane pomysłami dzieci


radosna szkoła

gry i zabawy na świeżym powietrzu

20 marca z inicjatywy Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 2 młodzież TALENTEM POWITAŁA WIOSNĘ. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki ogromnemu wsparciu sponsorów, każdy utalentowany uczeń otrzymał cenną nagrodę.Dzień pluszowego misia


JAM- just-a-minute – to tylko jedna minuta – codziennych ćwiczeń

Przyłączyliśmy się do JAM SCHOOL i wspólnie pobijaliśmy rekord świata, w największej liczbie ludzi ćwiczących w tym samym czasie, w ciągu jednej minuty na całej kuli ziemskiej.Warsztaty wrażliwości

przegląd teatrzyków

9 maja br. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje aktorskie talenty na XV Przeglądzie Teatrzyków Świetlicowych. Przedstawiona została inscenizacja pt. „Kot w butach”. Wszystkie role zostały obsadzone przez uczniów klasy II B. Pomimo iż nie zajęliśmy I miejsca bawiliśmy się doskonale, co można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Sztuka została zaprezentowana w Miejskim Ośrodku Pracy Twórczej, jak również społeczności naszej szkoły w Dniu Sportu.


Konkursy, osiągnięcia

Wychowankowie świetlicy przy wsparciu wychowawców z ogromnym entuzjazmem biorą udział w licznych konkursach wewnątrzszkolnych, międzyszkolnych czy ogólnopolskich, podczas których nierzadko zdobywa- ją nagrody i wyróżnienia.

VI Przegląd Twórczości Uczniów Dąbrowskich Szkół o puchar Prezydenta Miasta - Konkurs Taneczny "Graj i pomagaj"
I miejsce: Marcelina Waniek - uczennica klasy Ib
nauczyciel prowadzący uczniów: mgr Beata Cieślik

Miejski Świetlicowy Konkurs Plastyczny "Jeden dzień z życia mojej rodziny"
III miejsce: Izabela Tryba - uczennica klasy
nauczyciel prowadzący uczniów: mgr Aleksandra Kołodziej-Ryż

VI Miejski Konkurs Plastyczny "Mój pomysł na zakładkę do książki"
wyróżnienie: Aleksandra Snochowska - uczennica klasy
nauczyciel prowadzący uczniów: mgr Aleksandra Kołodziej-Ryż

Dyplomy naszych uczniównasza pomoc innym

Dokumenty do pobrania

dokumentacja świetlicy
rodzaj
nazwa pliku
download
rozmiar
podanie o przebywanie na świetlicy
pobierz
31kb
regulamin świetlicy szkolnej
pobierz
regulamin stołówki
pobierz
regulamin korzystania z obiadów
pobierz
karta zgłoszeniowa na obiady
pobierz
29,5kb

do otwarcia pliku oznaczonego ikoną wymagane jest posiadanie programu Microsoft Word 97-2003 lub nowszej wersji 2007-2010


Menu SP nr 13
Szkoła Podstawowa nr 13
imienia Adama Piwowara

Gimnazjum nr 5
imienia Legionów Polskich

informacje
zajęcia pozalekcyjne
logo
logo
REKRUTACJA

logo
logo
logo
dokumenty szkolne
kontakt

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło