Menu Główne
powrót do strony głównej
mapa strony
ostatnio na stronie
o szkole
informacje
kampanie
sport
pomoc
Kontakt z SP nr 13
telefon/fax.
sekretariat
32 264-27-95
ds. uczniowskich
32 260-00-74
email
sp13@edu.
dabrowa-gornicza.pl
strona internetowa
www.zs2.dabrowa.pl
więcej informacji
kliknij tutaj
logo
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
menu główne\kampanie\szkoła bez przemocy

Celem Programu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw wobec przemocy, a także dostarczenie szkołom konkretnego wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zwalczałyby to zjawisko. Więcej o programie możesz przeczytać tutaj.


Uczestniczymy w V edycji Programu Społecznego „Szkoła bez Przemocy”. Realizujemy przesłanie – Kodeksu Szkoły bez przemocy na rok szkolny 2010/11 „Rodzice są z nami”.


6 czerwca 2011 roku w naszej szkole po raz drugi świętowaliśmy Dzień Szkoły bez Przemocy, przyłączając się tym samym do ogólnopolskiego święta wszystkich, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców. W tym roku Dzień Szkoły bez Przemocy zorganizowaliśmy w formie Happeningu – pod hasłem „Razem Przeciw Przemocy”.

Razem z nami byli: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Pan Zbigniew Podraza, który objął happening honorowym patronatem, przedstawiciele Wydziału Oświaty i Profilaktyki, młode talenty z Przedszkola 32 i Studia Piosenki z MOPT. Nasze działania wsparła Policja i Sznupek, WOPR i przedstawiciel Sądu. Ich dobre rady z zakresu bezpieczeństwa na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników tej akcji.

Uczniowie klas I–VI naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty wokalne, muzyczne, plastyczne, taneczne. Razem bawili się wszyscy uczniowie. Spontanicznie przyłączyli się do zabawy rodzice i nauczyciele z Panią Dyrektor Ewą Jakubik na czele. Przewodniczący Rady Rodziców pan Krzysztof Marciniak w błyskawicznym tempie ułożył kostkę Rubika. Nasze logo, wzbijające się w niebo latawce i wspólny Bieg Przeciw Przemocy – to nasze symbole solidarności z akcją.

Zabawie towarzyszyła otwartość, radość, uśmiechy, beztroska. Pokazaliśmy, że potrafimy być i bawić się razem - w zgodnej i radosnej atmosferze. Całemu wydarzeniu dopisały nie tylko dobre humory, ale i piękna pogoda, która także była razem z nami. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania.

Happening organizowany jest w ramach realizacji:
Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej – „Dzień Szkoły bez Przemocy”
Rządowego Programu Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”.

obejrzyj: film (pobierz), zdjęcia - kliknij tutaj
pobierz: program happeningu (pobierz)

koordynator akcji „Dzień Szkoły bez Przemocy”: pedagog szkolny Beata Frączek
zdjęcia: mgr inż. Piotr Kurowski


7 czerwca 2010 roku przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Akcji „Dzień Szkoły bez Przemocy”. W naszej szkole tan dzień przebiegał pod hasłem „Jesteśmy Szkołą Bez Przemocy – Mamy Dużo Dobrej Mocy”. Do akcji włączyła się cała społeczność szkoły. W ramach akcji w tym dniu:

w stroju uczniowskim obowiązywał żółty element, na znak solidarności z akcją,
uczniowie układali hasła przeciw przemocy w szkole,
rysowali plakaty, na których każdy z uczniów odrysował swoją dłoń.

Z plakatów i haseł utworzono wystawę prac uczniów, którą zaprezentowano w miejscu ogólnodostępnym. Do akcji zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli ze SP 18 w Dąbrowie Górniczej. O godz. 12 00 połączyliśmy się na skypie, wzajemnie wymieniliśmy pozdrowienia i przedstawiliśmy podjęte w ramach akcji działania. Dyrektor naszej szkoły Pani mgr Ewa Jakubik wraz z uczniami zasadziła – ku potomności „Drzewko dobrej mocy”.

Koordynatorami akcji był pedagog szkolny. Akcję zorganizowano przy współudziale pracowników świetlicy szkolnej. Zakup drzewka sponsorowała Rada Rodziców naszej szkoły.


W ramach programu „Szkoła bez Przemocy” w dniach od 6 do 10 grudnia 2010 roku zorganizowaliśmy Tydzień Wolontariatu pod hasłem „Małe uczynki budują lepszy świat”. Celem akcji było zaangażowanie członków społeczności szkolnej do działania na rzecz innych osób, instytucji, idei. W naszej szkole zorganizowano:

akcję pomocy świątecznej „I Ty zostań świętym Mikołajem” dla dzieci przewlekle chorych naszej szkoły. Do tej akcji przyłączyli się rodzice uczniów naszej szkoły, nauczyciele oraz społeczność lokalna (właściciele sklepów dostarczających do szkoły artykuły żywnościowe).

zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy i pokarmu na rzecz bezdomnych zwierząt w schronisku w Sosnowcu,

zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz pomocy potrzebującym

akcja trwa do końca roku szkolnego (zebrane nakrętki przekażemy na rzecz pomocy podopiecznym wybranej Organizacji Porządku Publicznego).


Menu SP nr 13
Szkoła Podstawowa nr 13
imienia Adama Piwowara

Gimnazjum nr 5
imienia Legionów Polskich

informacje
zajęcia pozalekcyjne
logo
logo
REKRUTACJA

logo
logo
logo
dokumenty szkolne
kontakt

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło